W jaki sposób odpowiednio wykonać naprawę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

W jaki sposób odpowiednio wykonać naprawę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej?

Jak łatwo można sobie wyobrazić, renowacje takich sieci wcale nie należą do najłatwiejszych. Na szczęście, dzięki nowoczesnej technologii, można takie remonty przeprowadzać bez konieczności wykonywania jakże kosztownych i czasochłonnych wykopów. Tym bardziej, że sieć wodociągowa i kanalizacyjna jest przez cały czas, bardzo intensywnie eksploatowana.

Bezwykopowa naprawa kanalizacji, a także sieci wodociągowej jest więc dużą oszczędnością czasu i pieniędzy, a także pozwala na modernizację, która nie będzie ingerowała w wygląd i kształt terenu, w którym sieć jest wykonana. Powtórne wykonywanie przekopów na długości całej sieci byłoby naprawdę dużym przedsięwzięciem.

 

Zastosowanie polimocznika

 

Taka modernizacja jest możliwa do wykonania dzięki zastosowaniu polimocznika. Dlatego też niejednokrotnie możemy się spotkać właśnie z taką nazwą tej metody. Na końcu danego przewodu, do kanału zostaje wprowadzona specjalna wykładzina. Jest ona wykonana z włókna szklanego, które dodatkowo zostaje nasączone żywicą epoksydową. Ważne, aby materiał pokrył całe wnętrze rur, gdyż w następnym kroku następuje termiczne utwardzanie żywicy, która powinna stworzyć specjalną, nieprzepuszczalną powłokę. Jak widać, jest to doskonały sposób na to, aby zapobiegać wyciekom z rur, poprawić ich strukturę i parametry techniczne, a co za tym idzie- szybko je przywrócić do odpowiedniego stanu.

 

Kiedy taka modernizacja jest konieczna?

 

Tak jak i inne materiały, które są regularnie i intensywnie eksploatowane, także i rury sieci wodociągowej i kanalizacyjnej ulegają zużyciu. Ważne jest, aby monitorować z czasem, czy nie powstają wycieki podczas przesyłu wody do odbiorców, a także, czy poprzez wycieki jakość pobieranej wody nie ulega pogorszeniu. Uszkodzenia mechaniczne powinny być od razu wychwytywane i naprawiane tak, aby nie generowało to dodatkowych strat. Na szczęście, opisana metoda jest naprawdę skuteczna, a na rynku dostępne są przedsiębiorstwa, które specjalizują się w jej wykonywaniu.

http://terlan.pl/oferta/bezwykopowe-renowacje-sieci/