Kabina prysznicowa w nowoczesnym mieszkaniu- jak ją zaaranżować?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Kabina prysznicowa w nowoczesnym mieszkaniu- jak ją zaaranżować?

kabina prysznicowa

Wanna lub kabina prysznicowa- te osoby, które muszą wybierać nie są w zbyt komfortowej sytuacji, gdyż najlepiej jest mieć i jedno i drugie w swojej łazience. Kabina prysznicowa sprawdza się w momencie, kiedy zależy nam na czasie, wanna z kolei pozwoli nam się zrelaksować po ciężkim dniu. Kabinę prysznicową można zaaranżować na bardzo wiele różnych sposobów tak, aby naprawdę wyglądała bardzo nowocześnie. Mowa tutaj o jej umiejscowieniu w ramach naszego mieszkania, ale też i o jej rozmiarze- im większa tym bardziej komfortowa. Jak wobec tego stworzyć naprawdę ciekawy, ale i funkcjonalny projekt, który będzie dla nas samych idealnym rozwiązaniem?

Idealne połączenie sypialni oraz łazienki

Ze względu na fakt, jak bardzo modne jest obecnie unikanie zbyt wielu ścian działowych i maksymalne otwarcie każdej przestrzeni, dość mocnym trendem jest połączenie sypialni z łazienką w jeden, większy pokój służący nam do odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu. W przypadku takich projektów często mamy do czynienia ze sporymi przeszkleniami, które pozwalają taką kabinę prysznicową zbudować bez konieczności instalowania regularnych ścian. O ile jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, minimalistyczne i takie, które dodaje wnętrzu przestronności, czasem możemy czuć się skrępowani korzystaniem z łazienki, która niejako cała jest transparentna. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest folia na kabinę prysznicową, którą nakłada się na szklane panele, które ją otaczają.

Taka folia ma niesamowite właściwości. Posiada ona specjalną warstwę ciekłych kryształków, które pod wpływem podłączenia ich do napięcia lub ich odłączenia, zmieniają swoje ułożenie. Kiedy więc folia jest wyłączona, szkło staje się kryjące i matowe o lekko mlecznym zabarwieniu. Kiedy natomiast folia jest podłączona do napięcia- układające się w specyficzny sposób kryształki sprawiają, że folia jest całkowicie transparentna, a więc i taka jest sama szyba. Taka folia pozwala więc dodać szklanym panelom i innym rodzajom przeszkleń dodatkowej funkcjonalności. Bardzo często bowiem największym minusem zastosowania szkła, jaki jest wskazywany przez inwestorów jest to, że nie do końca zapewnia ono nam prywatność i intymność we własnym mieszkaniu. Stosując specjalną folię- nie musimy się już tym martwić i możemy stosować szkło bez żadnych ograniczeń.

Dzięki folii możemy pokusić się o stworzenie łazienki połączonej z sypialnią. Na co dzień szyba może pozostawać transparentna, aby pomieszczenie było optycznie większe, przestronne i aby wszędzie mogły docierać promienie słoneczne. Jeśli natomiast będziemy chcieli zapewnić sobie chwilę prywatności- możemy zmienić ustawienia foli czyniąc szkło matowym. Takie rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku łazienki, w której nie ma możliwości zrobienia okna z regularnym dopływem naturalnego światła z zewnątrz. Co ważne i co na pewno warto wiedzieć to fakt, że taką folię można zamówić w arkuszach o konkretnych wymiarach, można ją samodzielnie dociąć nożykiem do tapet, a następnie samodzielnie przykleić w pożądanych miejscach. Folia adhezyjna posiada bowiem bardzo cienką warstwę kleju, co pozwala łatwo ją instalować w każdym wybranym przez nas miejscu.