Wybór pościeli idealnej a materiał. Czym kierować się podczas zakupu poszewek?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Wybór pościeli idealnej a materiał. Czym kierować się podczas zakupu poszewek?

Wybór odpowiedniej pościeli to niezwykle ważna kwestia. Jest ona zaraz po wyborze odpowiedniego materaca, kołdry oraz poduszek, sprawą kluczową, jeśli tylko zależy nam na naprawdę zdrowym i regenerującym śnie. Taki zapewni nam tylko odpowiednio dobrany materiał. Jaki zatem będzie dla nas tym idealnym?

Najważniejszy jest materiał

Jeśli już jesteśmy w posiadaniu naprawdę wygodnego i zdrowego dla nas materaca oraz poduszek i kołdry, to czas na pościel. Przy jej wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim materiałem. Jeśli zainwestujemy w najtańsze poszewki ze sztucznych materiałów, to możemy być pewni, że mocno odczujemy to w nocy. Niestety, ale wiele tanich poszewek z najgorszych materiałów powoduje powstanie elektryzowania. Możemy również bardzo pocić się w nocy, co związane jest ze słabą albo nawet nieistniejącą przepuszczalnością powietrza. Dlatego najlepiej jest zaopatrzyć się w pościel na kołdrę oraz poduszki z materiałów naturalnych.

 

Pościel idealna dla Ciebie

Wybierając pościel idealną, spotkamy się z różnego rodzaju materiałami. Możemy zdecydować się na poszewki wykonane z bawełny, kory, jedwabiu, satyny, flaneli, czy chociażby mikrofibry. Co prawda ta ostatnia propozycja nie należy do materiałów naturalnych, jednak zdecydowanie zasługuje na miano godnej rozpatrzenia. Przepuszcza ona bowiem idealnie powietrze i jednocześnie jest antybakteryjna. Jak więc widać możliwości jest wiele, a i tak nie przedstawiliśmy każdej dostępnej opcji. Podczas dokonywania wyboru powinniśmy jednak kierować się praktycznością danego materiału i oczywiście naszymi osobistymi preferencjami.

 

Różne materiały, różne doznania

Po pierwsze, oprócz ceny za pościel wykonaną z konkretnego materiału, powinniśmy zwrócić uwagę na jej właściwości. Niektóre materiały będą bowiem sprawdzały się lepiej w cieplejsze dni, a inne w zimniejsze. Oczywiście jedwab i satyna to opcje idealne na lato. Chłodne i delikatne w dotyku otulą ciało, zapewniając wygodę podczas snu. Natomiast przeciwieństwem tych cech jest ciepło i puszystość, którą spotkać możemy w pościeli batystowej czy wełnianej. Możemy również zdecydować się na opcję odpowiednią przez tak naprawdę cały rok i wpasowującą się w niemal każdą kieszeń. Jest nią oczywiście pościel bawełniana.

 

A może bawełna?

Pościel wykonana z bawełny to najlepszy wybór dla osób, które szukają czegoś uniwersalnego, niedrogiego, ale i nieszkodzącego zdrowiu. Używając bawełnianych poszewek na kołdrę i poduszki, możemy być pewni, że mamy zapewnioną idealną wymianę powietrza, bakterie dzięki temu nie mają szansy gromadzenia się. Wobec tego nie musimy obawiać się o reakcje alergiczne oraz odczuwanie jakiegokolwiek dyskomfortu podczas spania. Ponadto bawełna w dotyku jest po prostu przyjemna. Jeśli natomiast chodzi o stosunek ceny do jakości, to jest on niezwykle zrównoważony. Za około 200 zł jesteśmy w stanie kupić naprawdę dobrą pościel bawełnianą, która będzie służyć nam przez lata.