Od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania, aby szybko się wprowadzić?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania, aby szybko się wprowadzić?

urządzanie nowego mieszkania

Każdy, kto wreszcie mógł zdecydować się na wymarzone mieszkanie od dewelopera i jest na etapie finalizowania całej transakcji z pewnością nie może przestać się cieszyć. Upragnione i wyczekane cztery kąty powoli stają się faktem – dobrze jest nie dać się ponosić emocjom w czasie szukania idealnego lokum, dopełniania wszelkich niezbędnych formalności czy uzyskiwania kredytu w banku, ponieważ są to ważne czynności, przede wszystkim ze względów prawnych i finansowych.

Jednak gdy już sfinalizowaliśmy całą transakcję z deweloperem, możemy wreszcie zacząć się cieszyć, że zaraz będziemy mieli swoje mieszkanie. Od tego momentu dobrze jest już zacząć powoli planowanie jak zaaranżujemy jego wnętrza – gdy odbierzemy klucze, należy już zacząć działać, ponieważ każdy z nas najpewniej będzie chciał się wprowadzić jak najszybciej. Zatem od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania? O czym warto pamiętać?

Planowany odbiór mieszkania a proces jego wykańczania

Od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania? Podpisując umowę z deweloperem za każdym razem musimy określić i zdecydować się, w jakim stanie mamy otrzymać mieszkanie. Najczęściej deweloperzy oferują nam kilka możliwości, od stanu całkowicie surowego aż do częściowo wykończonego. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z „gołymi” ścianami i podłogami, brakiem kontaktów i niektórych instalacji – w lokalu znajdą się wyłącznie okna. W drugim natomiast mamy już wykończone ściany i podłogi, a często również zainstalowane gniazdka elektryczne z całym okablowaniem. Większość z nas woli jednak zdecydować się na stan surowy, ponieważ jest on tańszy i daje możliwość wykańczania lokalu od początku do końca zgodnie z naszymi potrzebami i wymaganiami. Zabiera jednak więcej czasu, dlatego już po sfinalizowaniu transakcji z deweloperem należy zacząć planować wykańczanie poszczególnych pomieszczeń. Nie mamy ani chwili do stracenia.

Od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania, aby szybko się wprowadzić?

Pierwszą kwestią, o której musimy pomyśleć, jest wykończenie ścian i podłóg, a także wykonanie niezbędnych instalacji elektrycznych. Dobrze jest zacząć od tego ostatniego, ponieważ możliwe, że niektóre kable trzeba będzie puścić przez ściany i podłogi, gdyby więc zostały wykonane jako pierwsze, musielibyśmy je niszczyć, pruć i robić od nowa. Na tym etapie będzie konieczne wynajęcie specjalistów, którzy wszystko zaplanują i wykonają. Zakładając optymistyczną wersję, ten etap zajmie nam jakiś miesiąc lub dwa.

Od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania? Gdy podłogi, ściany i elektryka będą gotowe, powinniśmy już mieć plany wykonania kuchni i łazienki, żeby po poprzednich fachowcach mogli przyjść następni właśnie z tego zakresu. W międzyczasie możemy też zaplanować aranżacje poszczególnych pomieszczeń, aby cały proces trwał jak najkrócej. Gdy kuchnia i łazienka będą już gotowe, możemy pomyśleć o zakupie wszystkich mebli, gruntownym sprzątaniu lokalu i przenoszeniu do niego swoich rzeczy.

Więcej porad znajdziesz na: https://www.armadafinanse.pl/blog/od-czego-zaczac-urzadzanie-nowego-mieszkania-od-dewelopera/