Wałki ogrodowe – idealne do palisady ogrodowej oraz wielu innych rzeczy

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Wałki ogrodowe – idealne do palisady ogrodowej oraz wielu innych rzeczy

W jaki sposób można stworzyć bajeczny ogródek pełen kolorów? Podziel go na odpowiednie segmenty, w których posadzisz pasujące do siebie wizualnie rośliny. Posłużą do tego wałki ogrodowe, zwane także balem lub paltem toczonym. Malowniczy ogród to coś, czym możesz pochwalić się zarówno przed sąsiadami, jak i samemu cieszyć się pięknem swojego zielonego kącika.

Co możesz stworzyć z wałków ogrodowych?

Ogrody, w których stawiane są palisady i segmenty z niewielkich wałków ogrodowych, kojarzą się nam z przepychem, który można podziwiać w królewskich ogrodach Wersalu lub pałacach książęcych otwartych dla turystów. Dzisiaj możesz uzyskać ten efekt również we własnym ogródku.

Zaletą wałków ogrodowych jest to, że można tworzyć z nich dowolne kształty – okręgi, bryły czy nawet ładnie wyglądające labirynty. Jest też możliwe dostosowywanie długości do swoich potrzeb. Wałki ogrodowe są zwykle tworzone z litego drewna, więc mogą one służyć w ogrodzie przez bardzo długi czas.

Inne praktyczne zastosowania wałków ogrodowych

Dla osób lubiących majsterkować wałki ogrodowe stworzą niesłychane możliwości przerobowe. Można z nich bowiem wykonać huśtawki dla dzieci (i dla dorosłych też). Dla prawdziwych pasjonatów, którzy są wystarczająco wytrwali i cierpliwi, wałki ogrodowe dostarczą surowca do budowy małego domku w stylu góralskim.

Wałki i pale ogrodowe można także rzeźbić tworząc niesamowite drewniane dzieła, które pięknie przyozdobią ogródek.

Palisada z wałków ogrodowych

Bardzo wielu projektantów ogrodów uważa drewniane palisady za nieodłączny element swojego końcowego arcydzieła. Tworzone z drewna wałki ogrodowe pomagają stworzyć i zorganizować miejsce w naszym ogrodzie dzieląc go na poszczególne segmenty, w których siane będą coraz to bardziej wymyślne i malownicze kwiaty.