Projekty nowoczesnych domów – co sprawia, że są tak innowacyjne?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Projekty nowoczesnych domów – co sprawia, że są tak innowacyjne?

Większość Inwestorów, gdy słyszy o projektach nowoczesnych domów, zgodnie z prawdą wyobraża sobie piękne, stylowe i funkcjonalnie rozplanowane wnętrza. To jednak nie są ich wszystkie zalety. Co wpływa na to, że projekty nowoczesnych domów charakteryzuje tak wysoka innowacyjność?

Minimalizm jest ponadczasowy

Największą innowacją, która charakteryzuje projekty domów w stylistyce nowoczesnej stodoły, jest układ i specjalne rozplanowanie całej powierzchni użytkowej (zaplanowana w kształcie prostokąta). Bryła jest prosta i pokryta dwuspadowym dachem, przez co może wyglądem przypominać budynki gospodarcze.

Zdecydowanie odznacza się jednak efektowną elewacją, która jest zgodna z najnowszymi trendami architektonicznymi i designerskimi, utrzymana jednak pozostaje w minimalistycznym stylu. Najczęściej ma biały lub jasnoszary kolor i niewielkie zdobienia w postaci drewnianych elementów oraz dużych okien. Całość prezentuje się bardzo oszczędnie, ale przy tym wyjątkowo i klasycznie. To właśnie dlatego bez problemu takie domy wpasują się zarówno w miejski klimat, jak i w otoczenie drzew.

Taki układ budynku jest zamierzony – podłużna bryła domu umożliwia postawienie go nawet na małych i wąskich działkach. Jest to duża innowacja, która odznacza nowoczesne projekty domów.

Ekonomiczny, energooszczędny i nowoczesny dom

Projekty nowoczesnych domów są ekologiczne, ekonomiczne i energooszczędne. Pozwala na to między innymi specjalnie zaprojektowana przestrzeń. W północnej części budynku zaplanowane są wszystkie pomieszczenia gospodarcze, kuchnia i łazienka, które ze swojej natury generują ciepło. Z kolei na południu znajduje się duża i otwarta przestrzeń, taka jak salon, z oknami zajmującymi niemal całą ścianę. Takie rozwiązanie pozwala na niezwykle efektywne wykorzystanie energii słonecznej. Przez cały dzień we wnętrzu domu jest dostatecznie jasno i ciepło, co pozwala na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną oraz ogrzewanie.

Nowoczesne stodoły to więc nic innego, jak projekty domów z użytkowym poddaszem lub projekty piętrowe. Mają przejrzysty, komfortowy i funkcjonalny rozkład pomieszczeń, który będzie idealny nawet dla kilkuosobowej rodziny.

logo domato.pl