Jak urządzić swoją sypialnię w minimalistycznym stylu?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Jak urządzić swoją sypialnię w minimalistycznym stylu?

Minimalizm jako styl wykańczania wnętrz, jest nie tylko bardzo modny od kilku sezonów, ale także funkcjonalny, przytulny i tworzący dobrą przestrzeń do odpoczynku po intensywnym dniu. To właśnie dlatego świetnie sprawdzi się w sypialni. Jak urządzić swoją w minimalistycznym stylu?

Kluczowy jest wybór mebli

Jeśli zależy Ci na stworzeniu minimalistycznej i stylowej przestrzeni, która będzie miała wiele możliwości aranżacyjnych, wybierz do swojej sypialni meble z litego drewna. Szczególnie do tych wykonanych z jasnych kolorów będą pasowały niemal wszystkie dodatki, jakie sobie tylko wymarzysz. Ich prosta forma sprawia, że wprowadzają do wnętrz harmonię i przyjazną atmosferę. Są również trwałe, solidne i odporne na urazy mechaniczne, będą więc najlepszą inwestycją na lata. Dodatkowym plusem jest to, że nie są trudne w utrzymaniu w czystości.

Poza drewnianymi szafami, szafkami nocnymi czy toaletkami, na szczególną uwagę zasługują tutaj łóżka drewniane jako najważniejszy element sypialni. Ciepła kolorystyka oraz niepowtarzalny układ słoi sprawią, że całość będzie się prezentowała niezwykle naturalnie i oryginalnie.

Ściany i podłogi tworzą przestrzeń

Tak naprawdę to właśnie aranżacja ścian i podłóg tworzy przestrzeń danego pomieszczenia, która później jest uzupełniana przez wybór mebli i dodatków. Jeśli więc marzysz o minimalistycznej sypialni, postaw na jasne i ciepłe kolory. Ściany najlepiej będą wyglądały, gdy zostaną pomalowane na biały, beżowy lub ewentualnie siwy kolor. Z kolei podłogi powinny być białe lub drewniane (wtedy jednak kolorystyka powinna być utrzymana w podobnych odcieniach, co meble).

Dodatki do minimalistycznej sypialni

Zakłada się, że minimalistyczne wnętrza powinny składać się z dwóch, maksymalnie trzech kolorów, więc jeśli wybrałeś białe ściany oraz drewniane meble i podłogę, wybierz jedną barwę, w której kupisz wszystkie dodatki. Mogą one być szare, pudrowo różowe lub błękitne.

Jednak, gdy zależy Ci na radosnym wystroju, nic się nie stanie, gdy postawisz na zielone, fiołkowe czy żółte zasłony, pledy i poduszki – łóżka drewniane nawet lepiej prezentują się z intensywnymi kolorami. Twoje wnętrza będą wtedy bardziej żywe, jednak nadal utrzymane w minimalistycznym stylu.