Wykończenie domu – o czym pamiętać?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Wykończenie domu – o czym pamiętać?

Przeprowadzka do domu jednorodzinnego to marzenie wielu ludzi. Nie da się też ukryć, że mieszkanie w domku ma wiele zalet. Jednak zanim to marzenie się spełni, należy dom wybudować, wykończyć, a potem odpowiednio urządzić. Można też kupić dom w stanie deweloperskim – aktualnie powstaje coraz więcej tego typu inwestycji na obrzeżach większych miast.

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, nie ominie nas planowanie wykończenia domu. Dobra ekipa fachowców to jedno, ale trzeba też samodzielnie pomyśleć o materiałach, które posłużą nam wiele wiele lat. Na co więc zwrócić uwagę i co wybrać do swojego nowego domu?

  1. Dobrej jakości farby, to kwestia pierwszorzędna. Szczególnie osoby mające dzieci wiedza, jak ściany szybko się brudzą. Ważne więc jest, aby wybrać te plamoodporne. Ściany pomalowane tego typu farbą można łatwo wyczyścić zwykłą ściereczką. To wielka wygoda dla rodziców, którzy borykają się z problemem ciągle brudnych ścian. Ale oczywiście ze względu na wygodę, farby tego typu poleca się praktycznie każdemu.
  2. Kupno płytek ceramicznych to kolejna sprawa bardzo istotna. Ofert jest naprawdę wiele i wybór może być nie lada wyzwaniem. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość oraz design. Przed decyzją warto też nakreślić sobie styl, w jakim będzie wykonana cała aranżacja domu. Bardzo stylowe i często wybierane są płytki ceramiczne casabella. To płytki włoskie, ścienne oraz podłogowe. Do wyboru mamy płytki szare, płytki drewnopodobne oraz nowość dla nieco odważniejszych – płytki sześcioboczne.

    fot: https://mirad.pl/wyposazenie/casabella/ płytki ceramiczne cassabella

  3. Wanna czy prysznic – oto jest pytanie. Jednak ta decyzja powinna zapaść odpowiednio wcześnie, na etapie projektu. Jednak dla tych, którzy jeszcze do tej pory nie mogą się zdecydować – mała podpowiedź. Wygodna w użytkowaniu jest wanna połączona z prysznicem. To opcja dla tych, którzy nie mają zbyt wiele miejsca w swojej łazience. Ci, którzy mogą sobie pozwolić oddzielnie na wannę i prysznic mają ten komfort, że mogą zamontować sobie deszczownicę – bardzo modną od jakiegoś czasu.