W nowym czy starym stylu?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

W nowym czy starym stylu?

Wszyscy kochamy urządzać swoje mieszkania czy domy. W końcu jakość tego miejsca zdecyduje o naszym samopoczuciu przez długie lata. Musi ono być praktyczne, gdyż wygoda z pewnością jest podstawą dobrego wypoczynku, z drugiej jednak strony pragniemy także piękna, elegancji i tego nieuchwytnego elementu, który określamy mianem „klimatu”.

Z oczywistych przyczyn często zmuszeni jesteśmy iść na kompromisy. Ogranicza nas na przykład wielkość lokalu, oczekiwania i potrzeby pozostałych lokatorów czy nawet styl architektoniczny dominujący w pomieszczeniach. Małe mieszkanka aż proszą się o nowoczesne narożniki zamiast rozłożystych, krytych skórą kanap, odpowiednich do podmiejskiej willi, natomiast mieszkanie w kamienicy pięknie wypełnią meble postarzane, utrzymane w dawnym klimacie. Decydującym i rozstrzygającym przy wyborze umeblowania czynnikiem powinien jednak być nasz gust i czasem warto poeksperymentować, przełamując wszelkie stereotypy.

Na szczęście nie musimy się też ograniczać do asortymentu dostępnego w okolicznych salonach meblowych, z obawą, że identyczny zestaw wypoczynkowy napotkamy u koleżanki z pracy. Jeśli chcemy oryginalne meble sklep online będzie o wiele lepszym źródłem. Przy okazji – oglądając tak bogaty asortyment, jakiego dostarcza nam internet, o wiele łatwiej precyzyjnie zaplanować swój wymarzony wystrój.

Pamiętajmy, że sami jesteśmy swym najlepszym doradcą, moda przeminie szybciej, niż uzbieramy fundusze na gruntowne przemeblowanie i wybierajmy tylko to, co nam się naprawdę podoba. Wtedy dom stanie się naprawdę „nasz”.