Narożnik jako element wyposażenia salonu. Pomysły i inspiracje jak go wykorzystać

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Narożnik jako element wyposażenia salonu. Pomysły i inspiracje jak go wykorzystać

Mebel wypoczynkowy to niewątpliwie jednej z najbardziej istotnych elementów wyposażenia każdego salonu. Popularną alternatywą dla tradycyjnej sofy lub kanapy jest narożnik, wybierany nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także walory dekoracyjne. Pomysłów na jego wykorzystanie jest mnóstwo, sposobów na ustawienie także. W poniższym artykule zastanowimy się więc jak wybrać odpowiedni narożnik do salonu, czym się kierować w wyborze danego modelu i jak zaaranżować wnętrze z jego wykorzystaniem. Zapraszamy do lektury.

Czym się kierować w wyborze narożnika?

Wielkość pomieszczenia

Bez wątpienia pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać, przystępując do wyboru narożnika do salonu jest wielkość pomieszczenia, do którego będzie on przeznaczony. W przypadku pokoju o niewielkim metrażu lepiej zdecydować się na kompaktowy model bez pełnych boków, który pozwoli zaoszczędzić miejsce. Duże modele świetnie sprawdzą się w przypadku sporych pomieszczeń, w których pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale stają się też często elementem dekoracyjnymi jednym z centralnych punktów salonu.

A może narożnik z funkcją spania?

Wybór narożnika do salonu w miejsce tradycyjnej kanapy niesie za sobą jeszcze jedną, dodatkową możliwość – dodatkowe miejsce do spania. Decydując się na rozkładany model z pojemnikiem na pościel mebel staje się zarówno wypoczynkową sofą, jak i wygodnym łóżkiem.Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w przypadku częstych wizyt gości, ale także w sytuacjach kiedy z powodu niewielkiego metrażu salon pełni również funkcję sypialni. 

Narożniki modułowe w salonie

Ciekawym rozwiązaniem, wykorzystującym narożnik do salonu jest dopełnienie aranżacji pasującymi do niego elementami umeblowania. Najprostszym, najwygodniejszym, a zarazem najbardziej korzystnym estetycznie rozwiązaniem jest wybór specjalnych narożników modułowych. Dają one wyjątkowe pole do popisu w aranżacji salonu, pozwalając na dowolne ustawienie mebli wypoczynkowych, ograniczone jedynie wyobraźnią i powierzchnią pokoju. 

W rogu, ale niekoniecznie – jak ustawić narożnik w salonie?

Zgodnie z przeznaczeniem 

Narożnik jest bez wątpienia jednym z najwygodniejszych w użyciu elementów wyposażenia wnętrz. Jego uniwersalność pozwala na wiele zastosowań w różnego rodzaju pomieszczeniach, w zależności od możliwości i preferencji domowników. Jak sama nazwa i kształt wskazują, narożnik do salonu przeznaczony jest w zamyśle stworzony do ustawienia w rogu pokoju. Jest to optymalne rozwiązanie w przypadku narożników z funkcją spania, gdyż wówczas po rozłożeniu łóżko nie stoi na środku pokoju. Świetnie sprawdzi się także w przypadku niewielkich salonów, gdyż pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju.

Narożnik w centrum salonu

Alternatywą do klasycznego ustawienia narożnika jest wyeksponowanie go w centrum pomieszczenia. Rozwiązanie to ma sens jedynie w przypadku dużych salonów i rządzi się swoimi prawami. Aby nie przytłoczyć optycznie pokoju narożnik do salonu powinien być utrzymany w jasnych barwach i być dość niski. Należy również wybrać jeden ze specjalnych modeli, których tył prezentuje się równie dobrze co przód. Ponadto warto ustawić go w ten sposób, aby odległość od ścian pozwalała na swobodne przejście, a także drobne dekoracje lub regały.

Dwa w jednym

Kolejnym zastosowaniem narożnika w salonie jest możliwość wydzielenia z jego pomocą dwóch pokojów w jednym. Na czym to polega? W wypadku wyjątkowo obszernych salonów warto czasem zdecydować się na wydzielenie osobnej strefy relaksu, oraz na przykład części gabinetowej. Efekt podziału wnętrza łatwo uzyskać stawiając narożnik na środku pokoju, z jednej strony stawiając ozdobny stolik kawowy, do pleców zaś przysuwając regał lub biurko.

https://www.outletmeblowy.pl/