Najbardziej optymalne ogrzewanie do domu

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Najbardziej optymalne ogrzewanie do domu

Czym jest w praktyce takie ogrzewanie, które można określić mianem optymalnego? Z pewnością najbardziej bylibyśmy usatysfakcjonowani ogrzewaniem, które dawałoby nam zadowalający komfort cieplny, ale jednocześnie nie generowało zbyt wysokich kosztów. W przypadku osób, które dopiero planują wykonanie instalacji grzewczej w budynku, spore znaczenie mają też koszty, z jakimi będzie się wiązało jej wykonanie. O ile ogrzewanie węglowe czy gazowe stanowi pewien standard, jaki zawsze mamy w zasięgu ręki, o tyle ogrzewanie panelami na podczerwień nie zawsze jest nam znane.

Czasem, ten typ ogrzewania utożsamiany jest w ogrzewaniem na prąd, gdyż poszczególne panele, jakie oferuje chociażby Termoplaza w praktyce podłącza się po prostu do gniazdka prądowego. Jak się jednak okazuje, pomiędzy ogrzewaniem na podczerwień oraz ogrzewaniem elektrycznym istnieje ogromna różnica jeśli chodzi o koszty- podczerwień jest znacznie tańsza, wręcz konkurencyjna dla gazu oraz węgla.

 

Panele, które można dowolnie konfigurować

 

Panel grzewczy trzeba ustawić w każdym pomieszczeniu, w którym będziemy chcieli dostosowywać temperaturę powietrza. Panele te podłącza się do kontaktu, są lekkie i umieszczane na stojakach, co umożliwia też ich łatwe przenoszenie w razie potrzeby. Każdy panel posiada specjalny wyświetlacz, na którym pokazują się parametry pracy grzejnika. Wielkość panelu trzeba dostosować do wielkości wnętrz, jakie będzie miał on ogrzewać. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że w przypadku domu bez izolacji cieplnej, będzie nam potrzebna znacznie większa moc niż w przypadku, kiedy budynek takie ocieplenie by posiadał. Panele grzewcze standardowo można zakupić w wersji klasycznej oraz w wersji z dodatkowym termostatem, który umożliwia programowanie jego pracy. Termostat dodatkowo sprawia, że ten typ ogrzewania jest jeszcze korzystniejszy finansowo- nie grzejemy wtedy, kiedy temperatura jest odpowiednia, a więc ograniczamy czas pracy urządzenia tak, aby nie chodziło bez potrzeby.