Meble dla każdego

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Meble dla każdego

Starsi pamiętają czasy, gdy na osiedlu był jeden sklep meblowy, a w nim – dwa typy meblościanek na wysoki połysk i trzy typy rozkładanych sof w dzianinowym obiciu, zwykle bez wyboru kolorów. Mieszkania wyglądały niesamowicie schematycznie i to nie tylko przez powtarzalność mebli, ale także dodatków i elementów wykończeniowych.

Dziś osoba mieszkająca w „nudnym” wnętrzu nie ma już nic na swoje usprawiedliwienie. Nie tylko namnożyło się salonów z wyposażeniem mieszkań, ale jeszcze błyskawicznie dostarczy nam meble sklep online – trzeba tylko spędzić trochę czasu przed komputerem, trochę poklikać – i gotowe.

Usprawiedliwieniem nie jest też mizerna wielkość lokum – po prostu wybieramy meble praktyczne, na przykład nowoczesne narożniki zamiast wielkich zestawów wypoczynkowych z fotelami. Nawet finanse nas już nie tłumaczą. Zawsze można przecież wykorzystać nieco tańszy zamiennik. Zamiast kosztownych antyków czy mebli gdańskich z bogato rzeźbionego drewna dębowego możemy do naszego mieszkania w kamienicy wstawić meble postarzane, wykonane np. z sosny.

Ta sama reguła dotyczy wyboru dodatków – ważne, by miały „duszę” i oddawały w jakiś sposób charakter mieszkańców, a nie by imponowały marką czy ceną. Tak więc – jedynym ograniczeniem jest dziś nasza wyobraźnia. Pamiętajmy jednak, że jakość wnętrza, w którym żyjemy, spędzamy czas z rodziną i relaksujemy się bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie. Warto włożyć w przyjemny wystrój nieco wysiłku i pracy, gdyż zaowocuje to olbrzymią satysfakcją.