Drewniany czy murowany – jaki dom wybrać, aby inwestycja była udana?

piękne rzeczy muszą mieć piękną formę

Drewniany czy murowany – jaki dom wybrać, aby inwestycja była udana?

dom

Każdy, kto marzy o własnych czterech kątach blisko natury i nareszcie może sobie na niego pozwolić z różnych względów, wie, że jest to piękny, wzruszający i niezwykle ekscytujący moment. Niestety nie można dać się zbytnio ponieść emocjom, ponieważ tak naprawdę jest to dopiero początek całej drogi i rozważania, jaki dom wybrać – przed nami podjęcie jeszcze mnóstwa decyzji. Jedne będą małe i niewiele znaczące, drugie dość konkretne i przyszłościowe, a jeszcze inne zaważą na pozostałych i znacząco wpłyną nie tylko na komfort naszego życia w danym miejscu, ale także na kwestiach finansowych. Do pierwszych i zarazem kluczowych z takich decyzji na pewno należy wybór tego, czy chcemy, aby nasz dom był drewniany czy murowany. Każde z tych rozwiązań posiada swoje plusy i minusy, warto więc dokładnie się z nimi zapoznać, zanim zaczniemy działać. Zatem jaki dom wybrać? Który będzie bardziej korzystny – drewniany czy murowany?

Jaki dom wybrać, czyli rozważania drewniany czy murowany

Choć każdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby, preferencje i oczekiwania, to patrząc na nie z perspektywy wszystkich inwestorów pewne cechy wspólne się powtarzają. To właśnie dlatego warto zastanowić się, jaki dom wybrać, w oparciu o wady i zalety każdego z rozwiązań – najczęściej powtarzające się zapytanie brzmi drewniany czy murowany? Zatem zaczynając od domu drewnianego należy wiedzieć, że w Polsce jest to stosunkowo nowość, coraz więcej osób się jednak na niego decyduje. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób marzy nie tylko o przenośnym powrocie do łona natury, ale także i dosłownym. Dom drewniany będzie tak samo wytrzymały, solidny i trwały, jak ten murowany, dzięki czemu posłuży nawet przez kilkadziesiąt lat. Jednak jego zdecydowanie największą zaletą jest to, że jest on szybszy w budowie (można go stawiać nawet zimą) oraz tańszy w budowie, dzięki czemu więcej osób będzie sobie mogło na niego pozwolić. Zastanawiając się więc, jaki dom wybrać, zdecydowanie warto poważnie pomyśleć o drewnianym.

W porównaniu dom drewniany czy murowany, ten ostatni wypada więc nieco gorzej, ponieważ bardzo często wiąże się z ogromnymi kosztami finansowymi, które mnożą się na każdym kroku. Prawdą jest to, że w Polsce jesteśmy mocno przyzwyczajeni do tego rodzaju inwestycji, jednak zastanawiając się, jaki dom wybrać, nie można kierować się wyłącznie tradycją, która ustępuje czynnikom i warunkom finansowym. Murowany dom będzie w takim samym stopniu solidny i wytrzymały przez wiele lat, jak i drewniany, posiada także takie same możliwości modyfikacji i personalizacji projektów. Jeśli więc lubimy klasyczne rozwiązania w zakresie budownictwa, to w zestawieniu dom drewniany czy murowany wygrywa ten pierwszy. Jeśli jednak chcemy mieć takie same warunki, jednak zaoszczędzić konkretne pieniądze, to chyba już wiemy, jaki dom wybrać – bez wątpienia drewniany. Z pewnością będzie to korzystna inwestycja na przyszłość, która stworzy nam świetne warunki do codziennego życia.

Jeszcze nie zdecydowałeś? W takim razie przeczytaj dodatkowy materiał na ten temat: https://drewdom.com/dom-drewniany-czy-murowany/